MuOnline

MuOnline


Gra Mu Online to typowa gra MMORPG. Można w nią grać z innymi graczami na serwerze Global który był pierwszym serwerem tej gry, ale bardzo popularnymi serwerami są serwery prywatne, które może założyć każdy z nas. W Mu jest pięć postaci do wyboru na początku gry.
Są to: Dark Knight (DK), Dark Wizard (DW), Fairy Elf (FE), Magic Gladiator (MG) i Dark Lord (DL). Pierwsza wymieniona to Klasyczny wojownik, który wyróżnia się siłą i jest stworzony by mieć dużo obrony, życia i walczyć z bliskiej odległości.W późniejszym etapie gry, przemienia się na Blade Knight’a (BK) poprzez zrobienie questa (misja) przemieniającego postać. Dark Wizard jest to odpowiednik maga, potrzebuje on dużo energii gdyż posługuje się głównie czarami, używa skili dalekoobszarowych. Przemienia się na Soul Master’a (SM). Fairy Elf to postać wróżki z łukiem, albo kuszą. Przydaje się jej sporo energii jak i zręczności do opanowania strzelania. Walczy ona z dystansu, przemienia się na Muse Elf’a (ME). Magic Gladiator – tą postacią możemy grać dopiero po osiągnięciu 220 poziomu przez co najmniej jedną postać podstawową czyli Dark Knight, Dark Wizard lub Fairy Elf. Charakteryzuje się ona podobnie jak Dark Wizard sporym zapotrzebowaniem na energię, może używać zarówno skilów obszarowych jak i takich do walki wręcz. Nie przemienia się.
Dark Lord jest podobnie jak Magic Gladiator dostępny dopiero od 250 poziomu uzyskanego przez jedną z podstawowych postaci. Ta postać jest, można powiedzieć, najsilniejszą postacią. Wyróżnia się również tym, że może na wyższym poziomie jeździć na Koniu i nosić Kruka na ręce. Są one dostępne tylko dla właśnie tej klasy postaci. Dark Lord nie ma jako tako obszarowych skili, jednak jego Koń jeśli go posiada ma jeden z najmocniejszych skili w całej grze i jest to w dodatku skil obszarowy.
Po zdobyciu lvl’a każda postać dostaje punkty umiejętności odpowiednio dla postaci: DK, DW, FE 5pkt, BK, SM, ME 6pkt, MG i DL 7pkt.
Punkty umiejętności możemy rozdać odpowiednio w: Strenght (siła), Agility (zręczność), Vitality (żywotność), Energy (energia) oraz w przypadku DL’a Command (dowodzenie), które przydaje się gdy posiada się Konia lub Kruka.
Ogólnym celem gry jest zabijanie mob’ów (potworów) za każdego moba dostajemy odpowiednią ilość exp’a w zależności od posiadanego level’a przez nas jak i przez moba. Zdobywamy coraz to lepsze item’ki (przedmioty) zbieramy coraz większe doświadczenie. Item’ki można ulepszać za pomocą kamyków (jewel’i). Maksymalne ulepszenie na przykład armoru to +13. Od +0 do +7 ulepszamy takimi kamykami jak Bless’y w tym przypadku mamy 100% pewności że się uda. Od +7 do +9 ulepszamy kamykami Soul’ami tu juz mamy 50 albo 75% pewności czy się uda w zależności od tego czy dany przedmiot posiada Luck (szczęście) czy nie. Jeżeli się nam nie powiedzie przedmiot spadnie nam do +0. Następnie od +9 do +13 jest to już bardzo ryzykowne, ponieważ z każdym następnym poziomem szansa na sukces maleje i z każdym poziomem potrzebujemy większej ilości kamieni. Jeżeli się nam nie uda na tak wysokim etapie jak od +9 do +13 przedmiot spala się i znika z naszego ekwipunku. Przedmioty od +9 do +13 ulepszamy w specjalnych urządzeniach
znajdujących się w głównych lokacjach mapy, o których za chwilkę. Mamy również coś takiego jak poszczególne sety przedmiotów. Na dany set może składać się hełm, rękawiczki, buty, spodnie, i zbroja. gdy ten cały sset ulepszymy na +7 dostajemy bonus do obrony w wysokości 5% całej posiadanej obrony. Jeżeli set będzie ulepszony na +9 będzie to już 10% dodatkowej obrony itd. Im wyższy poziom danego przedmiotu tym bardziej się on świeci i ładniej wygląda. Lokacje w Mu są następujące: Lorencia tu rozpoczynamy przygodę z tą grą. Znajdziemy tu różne sklepy z podstawową bronią, czarami, skilami, i potion’ami (miksturki leczenia, energi itp.). Następną lokacją jest Noria. Tu również mamy sporo podobny sklepów. Devias to miejsce gdzie wypełnia się niektóre questy. Dungeon(1-3) to początkowe lokacje w których możemy zaczynać exp’ić, znajdują się tam dość słabe moby. Lost Tower(1-7) tam między innymi może wypaść nam quest item (przedmiot który potrzebujemy do zrobienia danej misji). Atlans to podwodna kraina, znajdują się tam ryby syrenki i inne. Tarkan jest to ogromna pustynia, tam możemy spotkać juz całkiem silne potwory. Icarus jest to podniebna lokacja do której nie da się dostać bez skrzydeł. Skrzydeł nie można znaleźć trzeba je zrobić z poszczególnych części. Tam najczęściej mozna spotkać rzadkie unikatowe przedmioty, lecz trzeba pamiętać, żeby zabić dobre moby z Icarusa trzeba się na prawdę namęczyć. Aida jest to kraina leśna. Te wymienione to najbardziej znane lokacje. Jeżeli natomiast chcemy exp’ic to można samemu lub w party (w grupie). W party jest to bardziej opłacalne gdyż można iść na mocniejsze potwory i dostajemy wtedy więcej exp’a. Jest też minus party gdyż gdy z potwora wypadnie dobry przedmiot może go podnieść inny gracz znajdujący się w nim. W Mu Online można zakładać Gildie, jest to bardzo dobre i przydatne. Gdy brakuje nam osób do party w gildi jest łatwiej kogoś znaleźć. Gildia pomaga np. poprzez oddawanie poszczególnym członkom gildi przedmiotów, których już nie używają lub nie są przeznaczone dla jego klasy postaci.
Istnieje również coś takiego jak Castlle Sieg (wojna gildii o zamek). Mogą w niej brać dowolne gildie zapisane się do tej wojny. Odbywa się to przeważnie w niedziele. Gdy dana gildia zdobędzie zamek pojawia się jej specjalne miejsce do exp’ienia, w którym jest zwiększona szansa na wypadnięcie magicznych przedmiotów, które są bardzo wartościowe.
Istnieją serwery prywatne na, na których to założyciel wybiera jak szybko będzie się dało exp’ić i jaki będzie % na wypadanie przedmiotów.
Na prywatnych serwerach przeważnie jest exp sporo podniesiony więc admini tych serwerów postanowili zrobić coś takiego ja resetowanie postaci. Gdy jakaś postać osiągnie lvl 400 to dokonuje reseru postaci. Pojawiają się od nowa lvl 1 ale statystyki i przedmioty, które zdobyła ta postać zostają.
Im większa liczba resetów tym lepsza staje się nasz postać.


Przeczytaj także:


America's Army

America's Army Komputery służą nie tylko do pracy, ale także do rozrywki. Rozrywki jakie nam zapewnia komputer są bardzo różne. Możemy posłuchać muzyki, przeglądać interesujące strony czy też oglądać filmy. Niewątpliwie, jedną z...
czytaj całość

Lineage

Lineage Gry on line, w które gra codziennie wiele milionów osób stały się ogromnie popularne. W wielu krajach doprowadziło to do sytuacji gdzie ludzie zaczęli uzależniać się od gier. Zdarzały się w Azji przypadki, gdy ludzie...
czytaj całość

F.E.A.R. 3

F.E.A.R. 3 Trzecia część jednej z ‘najstraszniejszych’ serii gier akcji powróci w tym roku. Pracami nad F.E.A.R. 3 zajęli się deweloperzy z Day 1 Studios. Dotychczasowi twórcy, czyli Monolith Games zaoferowali co prawda ...
czytaj całość